Silesia Szymanów - Czarni Łuczyna (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę 2 czerwca 2019 r. Silesia podejmie na własnym boisku Czarnych Łuczyna. Początek spotkania zaplanowano na godz. 11:00.

Rywalizacja naszego zespołu z drużyną z Łuczyny sięga początków istnienia Silesii. Od 2010 roku obie ekipy spotkały się ze sobą już 13-krotnie i bilans tych zmagań jest korzystny dla szymanowian. Już jedenaście razy zawodnicy Silesii kończyli pojedynki z Czarnymi z 3 punktami na koncie. Nie inaczej było w ostatnich kilkunastu miesiącach. Szczególnie dobrze wspomina te starcia Beniamin Wiórko - nasz skrzydłowy w trzech ostatnich pojedynkach przeciwko drużynie z Łuczyny zdobywał kolejno 3, 4 i 2 bramki. Dzięki jego trafieniom wywieźliśmy w tym czasie dwa cenne wyjazdowe zwycięstwa (w tym jedno bardzo okazałe, bo dwucyfrowe), a także zanotowaliśmy wygraną na własnym boisku.

Po rozegraniu 18 ligowych kolejek ekipa Czarnych zajmuje ósme miejsce w tabeli, choć jeszcze nie tak dawno plasowała się w czołowej 4-5. Wyjazdowe spotkania nie są w tym sezonie mocną stroną graczy z Łuczyny, którzy z 23 punktów, które zdobyli w tym sezonie, tylko po 7 sięgnęli na obcych boiskach. Pod koniec rundy jesiennej wygrali z Sadkowem i Jaksonowem, ale wiosną byli w stanie z wyjazdów przywieźć tylko 1 "oczko" za remis w Dębinie. Przegrane wyjazdowe mecze z Malinką (0-2) i Kątną (3-4) ujmy jednak na pewno nie przynoszą i potwierdzają, że Czarni to bardzo solidna marka na C-klasowym poziomie, a o punkty w meczach z nimi nigdy nie jest łatwo.

Zawodnikom przypominamy, że przedmeczowa zbiórka tradycyjnie zaplanowana jest na godz. 10:15, natomiast wszystkich sympatyków Silesii zapraszamy od godz. 11:00 do obejrzenia ciekawego spotkania i wspierania naszego zespołu.