Silesia Szymanów - MKS II/Szaluna Zębice (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę 16 czerwca 2019 r. gracze Silesii po raz ostatni w tym sezonie wybiegną na własne boisko, by rywalizować o punkty w rozgrywkach Klasy C. W ramach przedostatniej kolejki zmierzą się z ekipą MKS II/Szaluna Zębice. Początek spotkania o godz. 14:00.

Historia starć obu drużyn jest bardzo krótka. Jak na razie doszło tylko do jednego pojedynku - jesienią ubiegłego roku w Siechnicach szymanowianie wygrali 3:2 po dwóch golach Daniela Edelbauera oraz trafieniu Beniamina Wiórko. Wówczas nasi rywale byli jeszcze nieco inną ekipą - mającą tylko zespół w Klasie C. Zimą połączyli się jednak z grającą w Klasie A Szaluną Zębice, a dotychczasowa C-klasowa ekipa stała się jej rezerwami. Wiosną MKS II radzi sobie bardzo solidnie, co wywindowało tę drużynę na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Minimalną porażkę ponieśli w starciu z Kątną, ulegając liderowi 3:4. W większości pozostałych wiosennych meczów punktowali już niezwykle regularnie - pokonali m.in. na wyjeździe Łuczynę, Dębinę i Chełstów, wywożąc też cenny remis z trudnego terenu w Malinie. Po 20 kolejkach mają na koncie 34 punkty, w tym aż 16 zdobytych w meczach na obcych boiskach. Pozostają najskuteczniejszą ekipą w Klasie C (73 gole zdobyte), jednocześnie broniąc bardzo solidnie (najlepsza obok Silesii wyjazdowa defensywa w lidze - tylko 22 stracone gole).

Nie jest żadną tajemnicą, że dla naszego zespołu dwa ostatnie mecze tego sezonu są niezwykle istotne. Tylko dwie wygrane przy jednym potknięciu (porażce) ekipy z Kątnej mogą dać upragniony awans i powrót na boiska Klasy B. By jednak móc liczyć na innych w tej walce, trzeba samemu zadbać o komplet zwycięstw. Pierwsza okazja już w niedzielę.

Zawodnikom przypominamy - zbiórka w szatni o godz. 13:15. Wszystkich sympatyków naszego zespołu zapraszamy natomiast od godz. 14:00. Liczymy na Wasze wsparcie!